1/4 yok

imkanığ yok, yazsan fayda değil. yazmasan faydası orada değil. 3/4 sen değil. toprak değil filizlensin, budanmış da sürgün verir de değil. üstünde, yani neredeyse bi üst katta değil de tepinsin. ben kimim? zaman durur gibi yaparım, nasıl geçtiğine şaşarım. neyse zamandan, ne değilse mekandan kopmuş gibi.

ümidimin yokluğu, yüzdüğüm yerden de ziyade kulaçmadan geri-geldiğinde.

hiç de ayıpetmedim. hiçte ve bu dünyada. hiç de ayıbetmediğim akan zamana, değdiğim her zaman ve .-/ döndüğüm ve benden olmayan bi yolda da hiç değil. ben zaten bi yaşanan neyin umudunun olmasından kime ne yani?

çok uzak değil 1999 yılına girilen bi akşamın sarhoşluğundan meyhane ismini yasakladık. gitmedik de etanolhane ki o da bi yere kadar ama her girdiğin çıktığında eline bi tutam sıkarsın da kurutur elini,:/; sen ki hayatının içine ıslak mendil. bi ıslak bi bar, bi birahane. sen sor, sen zor da, sen çok zor.

sevgi ve özTürkçe suratına çarpan, anlamlanmamışlıklar; ki anlamayı ve anlamı kalmamayı çözmüş bi anlatım; bi özgürce iç salınım. eh, içe de salımım. eh peh; dıştan da salınanlar. sana doğru sallanıp da, salıncak ve fizik kuralıyla gerisin geriye salınımlar.ne gibisin? kafamdakilerin dörtte birinde, karşılaştıklarının binde ikiyüz-ellisindeki gibi sevinmediğininin, ilk ağzından çıkanına oranı, yine bir mi ki, bir bütün hissettin kendini veya kendinden ayrı görmedin her-hangi bir rengi? ağlama rüyanda, gözünden görmüş-gibi.

üç/bölü/dördündü ilk anlattığın da her sene bütünlendin sandın da, birin bile 3üne-beşine bakmadığın umutların olmuştu.hayalet gibiydin de kim seni görünür kıldı da hala varım diyorsun.

aşınan yollarını yamadılarsa ayak tabanınla karşılaştır. kim aşınmış, hangisine aşinaymış da gelmessen yalandan? olan olmuş. son dersin de, sözünden dönenler de var mı, yok mu, son mu? son diye bi’ şey yokmuş: demek ki orada bi’ şey yok(muş).

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.