uyuklamalı, imkanlı-imkansız zamanlar

insan acaba, kendisine 100bin yıldır genetik kodlanmış, ve hatta milyon-yıldır hayvan kendisine kodlanmış şeyleri mi kovalıyor. yıl olmuş 2000-yirmi-küsür: hala?

neyin imkanlı olduğunu düşünüyor da, peşinden koşuyor? neyin özgüveni? öz-hissin mi, yoksa hissettirilenin, ve hep edilgen olmanın mı?

Belli ki bu bi felsefe blogu değil. olsaydı, kant, hegel falan lafları geçerdi.. geçiyor mu? geçmiyor. bu blogda uyuklamalar ve imkanlı-imkansız hislerin ve hatta, imkansız-imkanlı hislerin, buna ek olarak da belirli-belirsiz hislerin yazıya dökülmüş hali var. gerçekten ne olduğunu biraz dekonstrüktif tekst neyse ona bağlayabiliriz. neyse derida ismi de geçmesin bu blogda o zaman. bunun yerine, kıyısına gidebildiğin-gidemediğin, yağmurlu havalardaki mavinin tonları (olur-olmaz garip tonlarda) denizlerde neler olduğunu merak etmeye dair durumların üzerine yorgunlukla gelen uyuklamalar yazılır.

uykunu bölen nedir? sabah erken kalkıp, yüzyıllık evrimliklerini giyip seni, ‘yine de’, yaşamaya iten? sorunun yanlışlığını, baskın mı baskın mesanenin, her nedense yatağa salamama öğretisiyle koşturduğunda anlar insan. ve-ya-hut, akşamın bi rüzgarlı vakti, uykundan uyandığında. veya uyandırıldığında, ne bileyim?

imkanlı ve imkansız zamanlarda yaşıyoruz: çok çoğaldığımız, buna mukabil doğamızın bize yakıştırdığı çeşitli virüsler, hastalıkları bile yenmeye yeltendiğimiz zamanlar. bulaşması imkanı yüksek hastalıklar, şu an gitmesi imkansız ülkeler.

sahi neden başka bi yere gitmek ister ki insan? oradabişeyyoknoktakom. heşteg: kendinebişeyieşleştirmeyegerekyok.

subdomain: nedemeknoktaoradabişeyyoknoktakom ?

insan aynı denizi görmeyi yine de neden ister?

imkanlıimkansızhiçbişeyyoknoktakom heşteg: denizlerinmavisigöklerdengelenkararlardamıvar

gecikmiş ergenlikleri bi kenara bırakalım, ergen olmamanın en güzel tarafı – en boktan tarafı- farkettiğin şeyleri, ne kadar aynı ve gereksiz olmalarıyla beraber kabul etmemiz.

uyuklamalı, imkanlı-imkansız zamanlar” üzerine 2 düşünce

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.