No.:19; geçiş

neredeydik?

aşağıda bir oda var. bu birden fazla oda olmadığını göstermiyor. bütün yalanlar içerisinde seçenek artırmak gibi bir şey. yukarıda da bir oda var. daha önce 2. katına çıktığın binada olduğu gibi değil. ama bir veya daha fazla oda hiçbi zaman yalnızlığını gidermeye yetmiyor. yalnızlık da öyle, 3-4 odada aynı anda kalsan bile farkedecek bi yalnızlık değil.

nerdeydik; devam edelim:

ne duymak istiyorsun? kaldığın odaya gelmesini beklediğin birinden bir ses mi? sanmıyorum. veya gelmesini istediğin o biri sanmıyor. önüne sürekli olarak koyduğun nesneler, görmek istediğin şeyi engelliyor ama yine de onları kaldırmıyorsun gözünün önünden. her daim yapılacak bi şey var. bi nedenden burdasın. bi neden bulmakta zorlasan veya zorlansan da, bilmesen de. her şey havuza atladığının 3-4 dakika öncesi birinin söylediği gibi: bi nedenden burdasın. burdayız. odayı doldurduğun enerjin, sürekli doldurduğundan kaçtığın enerjini temizlesen. veya hiç gelmesydin n’olurdu? kastırmasaydın.

nerde kalmıştık; bi dönüp bakalım:

nerede kaldın farkında mısın? birinin istekleri doğrultusunda iyi olmaktan vazgeçmeliyiz.

ölmüyorsak iyi yaşamalıyız ana fikri nerede, hangi odada kaldı? odaya bir türlü götürmediğin 60 mg’ların etkisi nerde kaldı?

her zaman başkası için bi şeyler yaptın. kendin için bi şey de yaptın. kendinden kaçmak için çok şey yaptın. çok kendin olduğunda kaçtı diğer, her ne iseler, onlar. çok kendin olmakla, olmamak arasında bi denge kurmaya çalıştın, denge de kaçtı çoğu zaman. ve hep: hep olması gereken oldu.

yağmur yağsa, bacağın beynini zonklatsa da yürüdüğün yollar, gittiğin yerler, sana ne kattı, senden ne aldı. ne istedin? senden ne istediler?

acaba bitince ne olacak? ne kadar zaman var acaba bitmesine? bu kadar aslında basitken neden zorlaştırıyorsun da keyifli bi iki şey yazamıyorsun?

ne istiyorsun?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.