Bi’

Yaz olmayan bi’ öğleden sonra, geç olmadan denize atlasam. yanlışlıkla ağzıma su kaçsa, çıkmadan yalandan bira dökülse boğazıma. Kafamda dönüp dolanan şarkı çalsa tesadüfen. şarkı musallat olmadan aklıma, bitse ve sürekli her şarkısını dinlediğim hayvanca bi albüm başlasa aniden.

Kulakları istemeden misafir olmasa, duymasa komşular benim kazara yalnız olduğumu. haberi olmadan arayanlardan yanımda olsa. Diğer biraları getirse market ben aramadan. Şansa bi’ sigara yansa.

Kazara, aniden, bilmeden, istemeden bi’ gece hayatımı değiştirmese, burada olur muydum? Tanır mıydım kendimi bilerek, isteyerek?

Suyun içinde hareket, hayat var. Kimseye sormadan, bilmeden, hatası ancak kendini bağlayıp ama pişmanlığı bağlamadığını düşünen balıklar gitar çalıyor, solo atıyorlar. En sevdiğin, hayatının albümü ne balık?

Doğruyu söyle, gülme balıkçık. Düşünme, bil. Menkıben bu. Bağımsı. Vücut dili olarak. Ağzın var dilin yok balık. Bil: Zeka ölürken acı çektirir. Biradan ziyade, akllı aşağı, vücuda indirmek, bilinci öldürmek işe yarar vücudun. Pek de bilge olmayan birinin dalga geçtiği gibi: “ insanın içini dökmeye yarayan (hassas bölgelerindeki) boşluk, işte oradadır insanın yaratı” . Anlayana demiş tabi ki balıkcım.

Kurbağacım; zıpla. olmayan kaplumbağacım sen de, arsız kaktüsler; yaşayın. Sırnaşık kediler, oynayın gurlayarak. Sürtün bacaklar; cırcır böcekler. Top böcekler; dokunanlara top şeklini alın. Yemek artıklar; torf olun, kompost olun.

Ah bilinçli insanlar, ne bok isterseniz, o olun. Hukuki veya vicdani gerekliliklerinizle, Gerekirse aramayın, sormayın. Ama maskelerinizi takıp çalışın. Diğer insanlar toz, boğazınıza kaçmasın.

Üfür, yanlışlıkla q yazar. (Belirli koşullar, şartlar altında)

O, beni anladı.

şarkılar da “bi’” yere kadar.

Q.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.