sar zaman

zamane değil, tersten okunduğundqki değil, geçmişin yükü falan değil. yapabiliyorsan at kurtul, bırak. basit gibi. sar zamanı geriye, tekrar tekrar yaşa. veya unuttuğun bi şeylerse, rwd diye halk arasında bilinen tuş bozuk. fwd de bozuk ki, rwd arkadan çekişli arabalar için bi kısaltma olabilir, ki arkadan çekiş hep manidar bi kelimedir. (z) aman. ellerine bak. halk arasında dedikodusu çok olan ve yazısı neredeyse silinmiş play tuşu, sürekli çalışır. ama kaldığın yerden.

.—.

veya, dinle. sus. al. yin.

dinlemiyorsan da, sarzamanışta bulunma. bi’ zamana gülerse, o’zamana ağlarsa yüzün veya bi’ yer yaz, bi yer kış: yaprak kıpırdamıyorsa bile, zaman geçmiyor zannetme. ağaçlar eğildiğinde de rüzgar önünde, zaman geçiyor zannetme.

merdivenden yukarı çıkarken zaman ilerliyor da, inerken zaman geriye mi sarıyor?

zaman geçmiyor.- zira zamanı geriye saramassan,aslında sarsan da, zaman sarkıtır. bedenini sarkıtır, zihnini sarkıtır, yer çekimiyle, sen en üst basamaktaymışsıncasına ama hep dostmuşçasına sarkıtır. boyn’un bükmez de adeta zihnini büker.

zaman diye bi’ mevhum kaldıysa, o sandığın gibi bulutların hızlıca üstünden geçmesi değildir. (büyük ihtimalle) ve en en küçük ihtimalle harekettir hissettirten kendini. en basit haliyle içindeki bi birikintidir. sen bastikca üstüne, çırpınmanı ister, sen çırpınmadıkça ama, batmazsın. koyverirsin ve bunu doğru yazdığını düşünürsün. buna ama zaman karar verir.

sarkıtmadıysa henüz zaman, seni, herhangi bi’ yerini, dersin ki, ah zaman. öyle sarmalayıp veya katlayıp dolabın en dip köşesine koyduğun zaman değil, hiç aramadığın bi’ zaman karşına çıkandır zaman. ah dersin, işte o’zaman. aman zaman.

zaman sarmalanmadıysa ve sarktıysa ama, kıymetini bil. kendi zaman algın, belli ki aman z’aman bi şey değil. bi yer değil. biri değil. öbürü değil. kırmızımsı belki ama halk arasındaki gibi hoş kokulu hiç değil.

sar ordan o-zaman üç-5 zaman. aman ne zaman oeki? ama sormuş bulunursun: hangi zaman? zaman o zaman sarartır da güneşte kalmışzamtghkgxnjssn. yanılırsın. belki sanırsın. belki saldırırsın. susarsın. hatta sus. al. yin.

o’zaman her zaman sarkıtır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.