im Gegensatz zur Vergangenheit

bizi buraya, eve getiren geçmişe! yaşanamamış bir geçmişe hayal kurmanın imkansız olduğu şu (sözde) korona günlerinde bir sürpriz yok. arayamamışlık, aramamışlık var diyebiliriz. bir deniz kenarına heyecanla gittiğim, bir deniz kenarından diğerine heyecanla gidilen zamanlar var. orada da bi şey yok. sonrasında geçen her duygu sahte ise, bir sürü sahte his ve yönlendirmeleri var. kontrol edemediğin şeylerin seni çoktan kontrol etmiş olması var. karbonmonokside bağlanmış bir geçmiş. vitaminlerin emiliminin sağlanamadığı için sorgulanan hayat. yine de yaşanan hayat: sürekli kaçırılan bi işleyiş çizelgesi, olmayana özlem, olana kabahat, olmak isteyene zulüm. hiçbir şeye gerektiği emeğin verilmediğinin anlaşılması: 22.59.

dnd.

23.19: im Gegensatz zur Vergangenheit:

bizi buraya, eve getiren geçmişe! yaşanmış bir geçmişe hayal kurmanın imkansız olduğu (gerçek) korona günlerine bir sürpriz yok. arayamamışlık, aramamışlık var diyebilir miyiz? bir deniz kenarına heyecan duyduğum, bir ana kara parçasından diğerine heyecanla gidilen ve geri dönülen zamanlar var. burada da bi şey yok. akabinde gelişen her his canlı ve gerçekti ise, bir sürü gerçek hissin yönlenlendirmeleri var. (artık) kontrol ettiğini zannettiğin dikkatin seni kontrol etmiş olması var. karbonmonoksite bağlanmış bir şimdiki zaman. vitaminleri emikleyip, çok da sorgulanmayan hayat. yine de yaşanan hayat. kaçırıldığı umursanmayan çizelgeler, olmayanın olmadığının kabüllenildiği ve hatta olmayana özlem duymamak için oldurulmamaya çalışılan, dolayısıyla kabahati kimsenin, hiçbir şeyin üzerine atmaya dahi cesaret edilemeyecek durumda olmamasını sağlamaya bir çaba, olmak isteyene emek. her şeyin gerektiği emeğin almasının gerektiğini bilmek ama eskisinden daha yarım olmak.

April endet, im Mai;

kim dedi? kafadaki arızanın bedene inmesine müteakip, kafanın anlaması fakat bedenin, kafanın her yapmak istediğine izin vermemesi. nerdeyse kurşun geçirmez fikirlerin delinmesi ama nano-karbon-bilmemne bedenin öyle her şeyi yapmaması, çimento yarım-küre.. ara sıra tembelliğe bir kılıf, bir meşrulaştırma ve hatta bir algı operasyonu.

ikibin + bir sürü yıl. ne farkeder? ne demek tanrıya inanmıyorsun, her gün onunla konuşuyorum!!??

son kez rüya gördüğünü bilemeyeceksin. eski yarınlar vs.

biraz alfa emilaz, lipaz, proteaz. başka ne eritir?

im Gegensatz zur Vergangenheit” üzerine 8 düşünce

 1. s3e2 Yazıyı Yazan

  bulut geçti 3-4 günlük yatağımda ( o zaman ) kimse bilmez. belki ,(gören, görmeyen) kimse istemez. bulut geçti.

  Beğen

  Cevapla
 2. s3e2 Yazıyı Yazan

  yaralar derin, seneler kadar. ulan, ölümün sadece ölmeyene kafa tuttuğu s*kmsonik dünya, niye almadın beni?

  Beğen

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.