5 nisan

eller, ayaklar, kafa; göz. keskin ağrılar, ağrı kesiciler. gelenler, gidenler. gelmeyenler, gitmeyenler. yine de gitmeye çalışmalar, gidilen yerler. belki asla ulaşılamayacak yerlere ziyaretler. farklar, farkındalıklar; farketmeyenler. Ve gerçekten fark yaratan şeyler. öğrenilenler; öğrenilemeyen, anlaşılamayan diller, öğrenilenlerin de unutulması. konuşmalar, konuşamamalar. uyumalar, beraber de uyumalar, sonra yine uyumalar. uyumayı hiç istemeyip uyumalar, istemsiz uyumalar. uyuyamamalar da. bağımlılıklar, bağımsızlıklar. becerebilinenler ve beceriksizlikler. sabırsızlıklar: doğa üstü sabırların arasında, zaman kavramı yitercesine sabretmeler. beceremediklerini umursamamazlıklar ve beceremediklerini umursamaktan ağrılar. beceremediklerini umursamaktan ağrılara kesiciler. odalar, daha çok odalar. geçicilikler ve kalıcılıklara mukavemetler. mesnetsiz şekilde ait olmaya çalışmalar. aidiyetin ve ait hissetmenin anlamını sorgulayamadan çürümüş duygular. çürümeyen anlamlar. daha çok gitmek istemeler ama dönüp dolaşmalar. dönüp dolaşıp aynı yere gelmeler. dönüp dolaşıp aynı yere gelmekten ağrılar. dönüp dolaşıp aynı yere gelmekten ağrılara kesiciler.

ağrı-kesicileri, düşünce-delicileri, hisler ve aşındırıcıları ve tüm bunları kabullenişler. kabullenmiş gibi yapılan tüm dünya, evren, düzen, zaman ve bugün.

bugün 5 Nisan: tam 3. sene-i devriye. Anca Kurt Cobain’in ölüm yıldönümü vesilesiyle hatırlayacak kadar uzun bir 3 sene.

eller-i, ayaklar-ı, kafaları; göz-leri. keskin ağrıları, ağrı kesiciler-i. gelenler-i, gidenleri. gelmeyenler-i ve daha bir çok şeyi 3 senelemeler ki ne gerçekten fark eder-.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.