nerede bişey yok?

uyuyor musun acaba? / schl —- . –..

kaç geldi?

mimarlık bürosunun hemen üst katındayım. tam bir sene önce olduğum yerde. bir türlü olduğu yerin kıymetini bir bilememişlik var üstümde. kızgın olduğum ve yalandan kızgın olduğum şeylerle beraber. diller yabancı evet, ama zaten o dillerden de uzak duruyorum, mein Deutsch ist tieh :/

saatin biraz yanındaki heykel, yanından geçen otobüslerden birinde değilim, çok mu belli ediyorum ki?

saat pakette özellikle sona bırakılmış sigarayı çoktan göstermiş. kime konuşayım diyorum. cevaplar çok belirsiz. bir şarkı bitmeden diğerine geçen — ich schlafe und träume — bunalmış dj. —..- nur wegen dir. —-

sanki karar versem olacakmış zannettiğim şeylerden bahseden ama kapanmış dondurmacı. dondurmalar diyor ki: karar verince olmamasından korktuğun şeyler yüzünden kararlarından uzaklaşıyorsun. zaten ayran gönlün her şeyi geçiriyor içinden, neyin duyargaları bunlar? olmayan şeyleri istemekte üstüne yok! üstüne işediğin mutluluklar da geçti. kafana taktığın paniklerin, nasılsın diye bile sormaya korkanlar geçti. istediğin bilerek veya bilmeyerek üstüne işediğin.

bazen gerçekten kendime konuşuyormuş gibi geliyor. Cylon’dan daha iyi durumda olabilir miyim bilmiyorum. bu çok önemli değil onu buraya hapseden ben değilim.

benim hapsettiğim boğazımda düğümlenen şeyler. en yakınıma söyleyemediğim denklemler. biraz sonrasında umursamadıklarım. cevap da veremediklerim. beşiktaşta Kadıköy iskelesinde akbilin boş olduğunu anlayıp vapur gelmeden doldurmaya çalışmak. yeni adresi bilmiyorum bile. dalgalar iskeleye … — . kendime suikast. kastım sana yerleşip kalmak değil. benden beklediklerin hiç değil. ben gece dışarı çıkayım – sende kalsam da. kafayı yatakta bırakayım. ama sen yoksun diye uyuyamayım bile. evet yıldızlı geceler. bu geceler o geceler. bu güne döner misin? ben de o gecede değilim. seninle yataktaydı evet ama başka kafalara kafam çarptı. çarpıttım. biraz kafalar kaçıktı. sonrasında iyi oynadık gerçi. hiç açık olamadan kimseye. hiç açılamadan da tabi.

sağ elim . sağ bacak . iki değnek. anlamakta zorlandığım dil. içmekten beis görmediklerim. anlatmakta zorlanan dilim. duymakta kulaklarım ama unutmaktaki beyin lobları (hangisiyse artık) – orada bişey yok (sitemli cümle) . hislerim param parça (gerçek anlamda, üzerime dökülen kahveyi hissetmeyebiliyorum)

– beş. öyle beş geldi iki kere.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.