Kühles Blondes

attığın bir adım, seni hangi dünyalara götürür? kaç dil konuşulur o dünyalarda ve eğer şansın olsaydı, o bütün dilleri anlamayı mı seçerdin? …-.-.-.-…——

not: olumsuz davranışları, lütfen, özellikle denize kıyısı olan şehirlerde, bedene getirmeyin. herkes sizin aslında ne demek istediğinizi ve özellikle dilinizi bilmek/anlamak zorunda değil. konuyu zorlamayalım ama:

Ich bin ein Egoist
Ich hab‘ dich gern und hab gesagt wie es ist
Und dann war ich nicht da
Ich war nicht da

diğer adım:  bipedalizm.

insanlarda bipedalizmin en büyük avantajı olarak dolaptan birayı oturduğunuz yere kadar iki arka ayak üzerinde getirmek diyebilir miyiz? bi noktaya kadar evet. eğer ayakta duramayacak kadar git gel yapıyorsanız bu ağaçta yaşayan ve dört ayak üzerinde ilerleyen atalarınıza mı bir özlemdir? sanmıyorum; özlemek konusunda o kadar geri gidebileceğimizi hiçbirimizin. olsa olsa deniz kenarındaki şehirlere ve/veya oradaki insanlara özlem duyabiliriz.

özlemeye bile tembellik ediliyorsa, ben artık ne diyeyim. ama kızmadan önce: belki bunun adı da yalnızlıktır. çünkü insan yalnız olduğunda daha önce sahip olduğu hislere geri dönüp bi bakar. sırf kendini o halden kurtarabilmek için belki. yalnızlıktan kendini kurtarmaya çalışır yani insan kendini. yani, ölümcül bi durumda insan nasıl önceki deneyimlerini düşünüp kendini kurtarmaya çabalar, öyle bişey. yani özlemdir vs. dir bunlar insanın kıçını kurtarma çabasıdır diyebiliriz. yani bir bakıma özlem diye erkek ismi de olmalı.

herşey hormonel veya bilişsel yani, evrim amca bizi nasıl iki ayak üstünde tutuyor da avantaj sağlıyor bize yürürken bira içebilelim diye, kafamız beynimiz de anca hayatta kalma, gelecek nesiller vs. :::::::::: amanın da bu bedenimiz acıyor mu? efenim iyi hissediyor mu yok! en mühümi hayatta kalmak, imkan varsa iki ayak üzerinde yürümek, bişeyler toplamak biriktirmek beyin içinde, ki entel insanlar buna hafıza anılar vs diyor, ve nihayetinde bir sonraki nesle aktarabilmek. Bütün bunların hepsi yani, öyle romantik, edebi, veya ne biliyim kutsal değil. kutsal denince>

>saygısızlık etmek istemem ama, hz isa bile belki kendisinden vergi isteyen insanlara karşı çıkmıştı.  komiktir evet: sezar’ın hakkı sezar’a. neyse, bu kadar çok insan bir isyana inanıyordu belki de, hem de ciddi vergiler vererek.  Balığın ağzından çıkan parayla ödenen vergileri saymıyoruz.

ne demek: yalan dolu hayatlarımızda inanmak istediklerimize inanıyoruz. ve zannediyoruz ki, bunlar en kutsal, en saf en temiz duygular. galiba, meğerse öyle değilmiş gibi de oluyor.

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_397fen son merdivenleri ne zaman koşa koşa çıktın?(sağlak olarak) en son sağ elinle ne çizdin? en son yataktan kalkmak istemediğin zaman neydi? iyonik kolon başlıkları ne zaman kafanı süsledi? en son dinlediğin şarkı neydi. sana kimi hatırlattı? kendinden ne buldun o son basamaklarda ve siyah renkli ayakkabınla attığın o adıma rağmen      yere sürt*— ününce ayağın.

beş sene önce kendini nerede görüyorsun? hanginiz neyin yöneticisi oldunuz? kimlere bağarıp çağırdınız da bi’ işe yaradı?

eğer genlerinizi aktaracak olsaydınız gelecek nesillere, onlara hangi bilgiyi iletmek isterdiniz? ama iki gün sonra hangi balçık içine düşeceksin de, adım atmaya çalışınca 1 metre yerin dibine giren bacaklarınla yürüyemeyecek gibi olacaksın? —- bu nokta tehlikeli988–*99=)9

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_39b3.jpg

gözünü kapattığında aklına ne geliyor? kot pantolon soğukta sağ bacağını koruyor mu? şükrediyor musun hala ayakta olabildiğine? ayakta olabilmek deyiminin ne kadar çok farklı anlamı olabildiğine inanabiliyo’ musun? gözünü kapattığında aklına kim geliyo demiştin? aranızda saat farkı var mı? varsa kaç saat? yoksa kaç adım? sağ adımını bütün b ilincinle sağ ileriye attığında ne görüyordun?

Kühles Blondes” üzerine bir düşünce

  1. Geri bildirim: çelişkiye alışık | Orada bişey yok!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.