renksiz, banal

hiç kimse sana bişey olsun istemiyor. öl istemiyor. seni kötü de görmek istemiyor. her ne kadar kendileri de aynı olsa da, senin ölümcül olmanı kimse kabul etmiyor, ya senden uzaklaşıyor, ya da seni kurtarmaya çalışıyor.. garip bir iç güdü olarak kabullenirsek:

hep başkaları için iyi, sağlıklı, neşeli, canlı, hayat dolu olmak gerekiyor: o zaman, yani onlarla var bunlar. yani ölüm de hayat da başkalarına, başkaları için var. sana değil.

ölmedim deyince, deli misin yaşadığına şükret diyorlar. herkes! çok şükür hayattasın, yoksa bir süre üzülür, sonra bazen aklımıza gelince biraz üzülür, belki adına bi kadeh bişey içer anar ve tekrar yaşamlarımıza devam ederdik diyorlar. tamam biraz pesimist baktı yazar burda ama yaklaşık öyle. mesela bir trafik kazasında 3 kişiden 1’inin ölmesi 2’sinin ölmesinden matematiksel olarak iyi. daha fazla üzüntü istemiyor hayatta kalan ve lar.  yani 1 ölü + 1 ölü = çok ölü. insan olduğumuz için 2 gtti ikiiii şeklinde ağlamıyoruz. ah o da gitti keşke biri gitmeseydi diyoruz.

biri gitmedi ama hayatı eşek büyüklüğünde başka bir şakayla ters (cinsel) ilişki yaşadı, ulan ölseydi daha mı iyiydi, böyle nasıl yaşayacak bu demiyoruz. demiyorlar. yaşam çok kutsal çünkü. sakat yaşayacak kadar da? bunu bilmiyoruz, hangi öğretide var bununla ilgili bi konu acep?

adaptasyondur, evrimdir, doğal seçilimdir! bunlar yaşamı ancak düzgün sağlıklı ve güzel bireylerle şekillendirmeye çalışmıyor mu? demek ki sağlıklı değilsen yaşamak çok da kutsal değil.

her hücre yaşamak için varını yoğunu ortaya koyuyor.

( buraya çiftleşen iki zebra resmi )

ama kırık birileriyle kimse o kadar da ilgilenmiyor. bu da çok doğal ama n’olursunuz genetik havuz içerisindeki populasyon, bana iyi ki hayattasın demeyin ya. sen ve ben hepimiz ayrı ayrı yalnızız. herkes biraz pay çıkartsın. empati de yapsın öyle.

ondan sonra yalnızlığımızı 2yle 3le çarpmayalım. hah bak bu matematiksel olabilir çünkü.

1,0 litre 40% Vol. + 1,0 litre 40% Vol.

dürüst bir şekilde benim çok da yaşamam gerekmiyor dediğimde illa isviçre’de olmak zorunda değilim ben!

Kimse seni sevmiyor Anla değmiyor – A yani yok – Tek suçlu sensin diyor diyorlar – Sen diyorlar -Kovarlar doğruyu – söylesen acıyı – Benzemezsin sen hiç onlara – Ama tek başına – Ama tek ama tek başına – Benzemezsin onlara – Kendini bozdun – Esti de bozdun – Hesabı kesmişler – Hiç paran da yok – Boşverin uzun hikaye – Anlatmaz – anlatmaz  – Yakışıyor böyle sana – Böyle sana – Ama tek başına – Ama tek, ama tek başına – Benzemezsin onlara

düz metin gibi oldu kopi peystle neyse : athena’dan dinledik amaaa teeeekk basinaaaa

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.