zeytinler arasında kayıp

 

tüm bunlar şöyle oldu: markasını söylemek istemediğim bir telefonun kulaklığı sürekli kulağımdan düşüyor. özellikle de sağ kulağımdan. yani sağ kulağım standartlarda değil. şimdi benim sağ kulağım bunca insanın standart ölçülerinden değil mi yani? ne acaip.

e o zaman??

ofise sürekli, ihtiyaç gidermeye gelen biri var. hakkıdır herkesin ama sinir bozucu. onun yerine de düşünmek lazım ama naapmadım, düşünmedim.. neyse kapıyı kitledim. neden kitledim.. çünkü sinir bozucu.

beypazarı diye bi yer var bu dünyada ayrıca. o da çok garip. benim geldiğim yerlere de yakın. nerden geldik ki? ha, ya bursa çekirge? balıkesir iline bağlı yerler?

kafamda çok yol var. çoğunun sonu <çıkmaz sokak>

gidiyim diyorum ama yine de. 1 ağutos sürecinin etkileri hiç mi bitmek bilmez. yanımda olduğunu düşündüğüm insanın beni zerre sevmemesi ama sadece usülden yanımda olması, yaptığımız şeylerin zerre önemi olmaması.

basitçe zaten yalan olması herşeyin. yaşama dair bir güç için sürekli birisinin yanında olduğunu zannetmen nedendir ki zaten. ya bak yemin ediyorum, bu bir 17 yaş oyunu değildir. sahnesi çoktan çürümüştür. kostümleri üzerimde hiç değildir. aynı şeyi hissettirmesinin imkanı yoktur. o yüzden yanlış anlamayın bu bir ergenlik değildir.

bu bir oyunun parçası olmaya çabalama oyunudur. gerçekler, tekerrür tezahürleriyle daimi başına çarpılır. ama ilginçtir; ezberlediğin replikler hemen unutulur, hatırlatanlar çoktur fakat. ve fakat nedeni de çoktur.

neyse, çok önemli bir gerçek, anadolu ayazı gibi veya nemli bir ege ayazı gibi, ki içlerinden seçim yapamadım, suratına çarpar insanın, eğer suratı açıksa: yalnızsın bok gibi.. bu sümüklü böceğinden zürafaya, kurdundan sincapına,  her ne tekhücreli-çok hücreli olursan ol, yalnızsın. ve o yalnızlık insanın suratına ayaz gibi çarpar. 35 derecelik tropikal yaşamdan gelip bakü ayazını boğazlarında hissetmen gibi yani.

20 yaşında bir finlandiyalının sana yolladığı sıcak enerjiden sonra, esmer bir türkün sana yolladığı buz gibi enerjiden üşümen falan gibi.

sıcak kumlardan serin sulara atlamak gibi bile rahatlatıcı değil tahmin edilebileceği gibi.

aman ne sıcaklık. ne ısı, ne soğukluk..

başka biyerlerdeyiz biliyoruz. bu başka bir yol. o yola çıkılacak mı, önemli olan o.. önemli olan yani: insan hakları. bir taraftan çok doğru birisiyle berabermişiz haberimiz yokmuş. okuduğu hukukla haklarımızı temize çıkarabilirmiş. kıymetini bilememişiz bi taraftan. o da kıymet bilmemiş: aşklar sadece i*in g*ne soktuğumuz sevgililer günü gibi değilmiş. sokacak bir yer bile bulamamışız ki, sokacak mı? bişey var mıymış elimizde sokacak?

yok imiş..

hiç olmamiş.

ne manyaklışmış.

yine yanılsamalar dünyasında, jerzy’nin dediği gibi kalmışız boktan kışgın bi soğukta. kötü ırkçılar zaten tüm ülkemizi çoktan fethetmiş.

babalarımız hiç doğmamış yani. biz hiç olmamışız bile. şeref akdik’in ismi üzerinden bir yaşam hayal edememişiz. onun bir sokağı bile olamamışız. gerçekçiliği bizi saramamış. tahayyülleri bizi hiç saramamış. oradan hiç taşınamamışız. tabii ki Karacaahmet’te başlamamıştı ama bizim onun son durağı gibi; yeni bir yılda iki yeni tazecik dudaklarımızın birleştiği gibiydi. ya da olabilirdi. hem de o yaşta. bir çok rakı sofrası deymiş dudaklarımıza bile.

hiç olamamışımızın hikayesi, yani bu üzücü hikaye, yani aslında <bizim hikayemiz – tales of us> benim hiç olmama isteğim gibiymiş. senin de dediğin gibi aslında. “over and over again”

uzatmaya gerek yok.

herşey teşekkür ederek bitiyor, biraz eğer, azcık , eğer birbirimize bir saygımız var ise. bir hukukumuz var ise koca doktoraları devirdiğimiz. eh, acıttığı yerlerde yara izleri kalıyor. bu çok önemli değil.

şimdilerde ise, düşündüğüm yol epey uzak. peki <orada bişey var mı?> sensiz çok şey var. çünkü yaşam motivasyonlarımızı çok farklı.

hiç hiç bilinmez, giden büyüsüne kapılır geri dönmez diyorlar. dur bakalım…

 

ps: resmin yeşilli, zeytinli ve güneşli olduğuna bakmayın, huzur 50 mt. ileride solda.

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.